برترین موتورسیکلتهای 150 سی سی بازار

/gallery/1466941826-92.jpg

با شدید تر  شدن بازار  رقابت در تولید موتور سیکلتهای  با کیفیت و تمایل خریداران برای

اینگونه موتورسیکلتها به بررسی موتورسیکلتهای 150 روز در بازار می پردازیم.

 در طول دهه 70 شمسی عمده شرکتهای تولیدی موتورسیکلت به تولید و عرضه موتورهای با حجم 125 مبادرت می ورزیدند. هر چند قیمت انجین 150 سی سی در مقایسه با125 سی سی تفاوت چندانی نداشت ولی 125 cc  ها بدلیل  تمایل بازار 95% از بازار را در اختیار خود داشتند. در اواخر دهه 70 با اضافه شدن قارچ گونه شرکتهای تولیدی موتورسیکلت رقابت سخت و شرکتهای بزرگ نسبت به ارائه موتورسیکلت با حجم های بالاتر علاقه مند شدند. شرکتهای تولیدی با واردات و نصب انجین های 150 سی سی بر روی شاسی های طرح هندا CDI125  تولید 150 سی سی را  آغاز کردند  و  برخی نیز با  واردات شاسی های بر پایه پلت فرم سوزوکی GS125  و تریل XL125  پا به این رقابت گذاشتند. این روند تا اویل دهه 80 شمسی ادامه داشت تا اینکه شرکت جهانرو پس از عرضه موفق پولسار 180 سی سی اقدام به تولید باجاج پولسار 150 سی سی نمود , هر چند پولسار 150 سی سی فروش چشم گیری نداشت ولی قدم خوبی برای عرضه 150 سی سی در بازار  بوحود آمد . با سلب امتیاز باجاج  از جهانرو  بار دیگر  بازار این گونه موتور سیکلتها  در دست چینیهای باقی ماند تا اینکه جهانرو اقدام به واردات موتورسیکلتC    APPACE 150Cبرگ جدیدی را رو کرد. کیفیت بالای تی وی اس نسبت به موتورهای چینی فروش متوسط را برای این مدل رقم زد. روند تولید موتورسیکلتهای 150 سی سی با کیفیت در بازار با علاقه خریداران نسبت به این گونه موتوسیکلتها افزایش یافت و امروز شاهد موتورسیکلتهای متنوع و با کیفبت دربازار هستیم.

موتورسیکلتهای با کیفیت 150 سی سی در بازار در حال حاضر بر اساس ترتیب الفبا  عبارت است از:

1.     باجاج دیسکاور

2.     باجاج بوکسر

3.     باجاج NS

 

4.     باجاج AS

 

5.     بنلی TNT150

6.     جهانرو CFMOTO150 CC 

7.     هیرو هانک

قبل از هر چیر بدلیل قرار گیری بوکسر 150 سی سی در رده اکونومی و کاری مقایسه این موتورسیکلت در این رده بی انصافی به شمار می آید.

 مشخضات کلی هر محصول :

1.     موتور سیکلت باجاج دیسکاور 150 سی سی با انجین 4 زمانه 4 سوپاپ 5 دنده با قدرت 14.3اسب بخار و نهایت سر عت 110 کیلومتر بر ساعت , کمک عقب مرکزیMONO . کیفین بدنه خوب سوخت رسانی کاربراتور , کیلومتر دیجیتال , ترمز عقب کاسه ای و ترمز جلو دیسکی . کم مصرف و قیمت مناسب

2.     موتورسیکلت باجاج NS150 CC با انجبن 4 زمانه 4 سوپاپ دو شمع 5 دنده با قدرت    16.8 اسب بخار و نهایت سرعت 120 کیلومتر در ساعت , کیلومتر دیجیتال ,  کمک عقب مرکزی MONO , ترمز عقب و جلو دیسکی , کیفیت بالای بدنه . سوخت رسانی کاربراتور کم مصرف .قیمت متوسط.

3.     موتورسیکلت باجاح AS150CC  با تمامی مشخصات  NS150

 

4.     موتورسیکلت بنلی TNT15 با انجین 4 زمانه 2 سوپاپ سوخت رسانی کاربراتور و مصرف متوسط با قدرت 12 اسب بخار و سرعت نهایی 110 کیلومتر بر ساعت , کمک عقب کیلومتر دیجیتال , ترمز عقب و جلو دیسکی , کیفیت ساخت ??و قیمت مناسب.

5.     جهانرو CFMOTO150CC   با انجین 4 زمانه 2سوپاپ سوخت رسانی انژکتور و قدرت 12 اسب بخار و نهایت سرعت 110 کیلومتر بر ساعت و مصرف سوخت متوسط,  کیفیت ساخت خوب , کمک عقب مرکزی MONO و کیلومتر دیجیتال , ترمز جلو و عقب دیسکی و کمک جلو معکوس و قیمت بالا.

6.     هیرو هانک با انجین 4 زمانه 2 سوپاپ سوخت رسانی کاربراتور مصرف پایین , با قدرت 15.6 اسب بخار و نهایت سرعت 112 کیلومتر بر ساعت . کمک های عقب دوبل ترمز جلو و عقب دیسکی , کیلومتر .قیمت پایین .

با توجه با مشخصات ذکر شده ( به طور تقریبی) برای بدنه و اینکه ظاهر موتورسیکلت مقوله ای سلیقه ای می باشد به ناچار به بررسی طبق قیمت و انجین اکتفا خواهیم کرد.

با در نظر گرفتن مشخصات انجین رده بندی به شرح زیر می باشد:

1.     باجاج NS150 و باجاج AS150

2.     هیرو هانک

3.     باجاج دیسکاور DISCOVER

4.     جهانرو CFMOTO150  ( انجین آپگرید شده سوزوکی GS150 با سوخت رسانی انژکتور و سیستم برق  ECU)

5.     بنلی TNT15  (انجین استفاده شده سوزوکی GS150  که طراحی آن مربوط به اوایل دهه 90 میلادی می باشد.)

 

با در نظر گرفتن قیمت و مشخصات کلی رده بندی به شرح زیر می باشد.

1.     هیرو هانگ با فیمت حدودی 4.8 میلیون تومان بدلیل کیفیت بالای بدنه و انجین با کیفیت در کنار قیمت پایین

2.     باجاج دیسکاور با قیمت حدودی 4.8 میلیون تومان بدلیل کیفیت خوب بدنه و انجین کم مصرف و قیمت پایین

3.     باجاج NS150 و AS150   با قیمت حدودی 5.8 میلیون تومان بدلیل طراخی زیبا و انجین با کیفیت و کم مصرف و بدنه با کیفیت

4.     جهانرو CFMOTO150  با قیمت حدودی 7.2 میلیون تومان

5.     بنلی TNT 15  با قیمت حدودی 4.2 میلیون تومان به دلیل قیمت پایین و پلت فرم قدیمی و ظاهر زیبا

 

برنده: هیرو هانک

هیرو هانک در حقبقت هندا CBF150  سی سی می باشد . شرکت هیرو موتور هند سالهاب متمادی کارخانه تولیدی هندا موتور در هند بوده و در سالهای  پیش با نام هیرو هندا به تولید موتورسیکلت پرداخته است.

طی ارزیابی های انجام شده معقولانه ترین و مقرون به صرفه ترین خرید موتور 150سی سی در بازار هیرو هانک می باشد. با این وجود به دلیل سیاست جدید دولت و اداره راهنمایی و رانندگی و سازمان بهینه سازی مصرف سوخت شرکتهای تولید ی  موتورسیکلت موظف به تغییر درسیستم سوخت رسانی و استفاده از سیستم انژکتور به جای کاربراتور شده اند. حال باید منتظر بود و دید شرکتها با توجه به هزینه بالای استفاده از این سیستم و زمان  بر بودن آزمون و خطاهای عملکرد صحبح در آب و هواهای مختلف در چه  زمانی اقدام به نصب این سیستم خواهند کرد.  با در نظر گرفتن اجرایی شدن این قانون از مهر ماه نود و پنج و تاخییر شرکتهای تولیدی در مدل های هندی و بنلی TNT15 تنها یکه تاز بازار CFMOTO150 خواهد بود.

 

 

 

 

 

نظرات کاربران :

م صفری

باسلام بهترین 150 دیسکاوره دو ساله دارمش عالیه هم سوخت هم کیفیت بدنه و قطعات هم سرعت و قدرتش من دو ترک باهاش 120 تا میرم کمم نمیاره ازش راضی ام

داش رضا

با سلام چند ماه بود راجبه هیرو تحقیق میکردم تا اینکه یک ماه قبل رفتم راسته موتور فروشا پیش نصرت و گفتم یه موتو رخوب بهم بده نصرت گفت نسبت به پولی که میدی این بهترین موتوره که میخری با این حرفش قلبم اروم گرفت و یه سفیدشو برام کاراش کرد روشن کرد داد دستم الان 500 کیلومتر باهاش رفتم پری روز از تهران تا قیام دشت رفتم اومدم یعنی حدو 100 کیلومتر خیلی خستگی کمی داشتم با این موتور با ک اولم تازه داره تموم میشه خلاصه اینکه جنس بدنه و موت رعالیه ترمزها عالیه صدا و نرمی عالیه فقط یکم گیربکسش صفت دنده عوض میکرد که اونم داره نرم میشه به نظرم خوبه تا جوونید بخرید سوار شید حالشو ببرید گور بابای وارث بابا 7 تومن دیگه چیه راستی دوستان من یه ظلم بزرگی در حق این موتور کردم دفعه اول روی 200 کیلومتر روغن عوض کردم و فقط یک لیتر داخلش ریختم ولی بعد 50 کیلومتر فهمیدیم باید 1 لیتر و 200 سی سی بریزم که سریع بهش اضافه کردم ولی میترسم در حقش ظلم کرده باشم همش عذاب وجدان دارم به نظرتون خدا ازم میگذره؟؟؟ خدایا منو ببخش چاکر شما داش رضا (ms.sadeghi@yahoo.com) سوالی داشتید درخدمتم دوستان